Kursy prawo jazdy kategorii A

Nauka jazdy motorem

Wiele osób jeszcze przed ukończeniem pełnoletniości szuka odpowiednich kursów prawo jazdy na motocykle i inne pojazdy jednośladowe. W Auto-Moto Szkole będziecie mogli wybrać jeden z wielu proponowanych kursów. Każdy nasz instruktor ma za sobą wiele prowadzonych kursów na prawo jazdy. Proponujemy szkolenie w następujących kategoriach:

 

AM – 600 zł

Uprawnienia na motorowery lub też czterokołowce lekkie (maksymalna prędkość na obu pojazdach nie powinna przekraczać 45 km/h) można uzyskać mając już 14 lat. Wcześniej prawo do jazdy na tego typu pojazdach można było uzyskać na mocy wyrabianej karty motorowerowej. Przepisy zmieniły się w 2013 roku.

A1 – 1200 zł

Propozycja kursów na prawo jazdy obejmuje także kursy prawo jazdy na motocykle i motocykl trójkołowy. Oczywiście, osoba robiąca prawo jazdy A1 może jednocześnie prowadzić motorowery i czterokołowce lekkie. Aby rozpocząć kurs, należy ukończyć 16 lat. Przez wiele osób kurs ten jest nazywany wstępem do motocyklizmu.

A2 – 1200 zł

Kolejny etap przygotowana do jazdy motocyklem. Jest bardzo ważny w kontekście późniejszego rozpoczęcia kursów prawo jazdy kategorii A. Uprawnienia obejmuje tę samą kategorię pojazdu, co A1, ale można je wyrabiać dopiero od 18 roku życia.

A – 1200 zł

Wraz z wejściem w życie nowej ustawy w 2013 roku, kursy na prawo jazdy kategorii A poprzedzają wspomniane już kategorie i.. wiek – w zależności od tego, jak długo posiadamy kategorię A2, czekamy do 20 albo 24 roku życia. Można to jednak ominąć, na przykład przez wkroczenie do służb mundurowych. Wtedy na robienie kursów prawo jazdy na motocykle wystarczy 18 lat.