Kursy prawo jazdy kategorii C i D

Pojazdy większych gabarytów

Chociaż celem dla wielu osób są odbyte kursy prawo jazdy na samochodowy osobowe, a następne zdane egzaminy państwowe, niektóre grupy zawodowe muszą wyrabiać kolejne uprawnienia.

C – 2000 zł

Prawo jazdy kategorii C przeznaczone jest dla wszystkich, którzy ukończyli 21 lat i mają już ukończony kurs prawo jazdy B. Obowiązek minimalnego wieku nie dotyczy służb mundurowych, których przedstawiciele mogą się ubiegać o tę kategorię tuż po ukończeniu pełnoletniości. Mając to uprawnienie, możemy prowadzić pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie 3,5 t z wyjątkiem autobusu, lub też zespołu pojazdów o takiej masie.

E do C – 2000 zł

Kategoria C+E to uzupełnienie dla kategorii C. Umożliwia przede wszystkim swobodną pracę w branży transportowej. Prowadzenie pojazdów ciężarowych z przyczepą, w tym typ tandem i ciągniki siodłowe z naczepą – do wykonywania każdego z tych zadań potrzebna jest kategoria C+E.

D

D z B – 3400 zł

D z C 2600 zł

 

Osoby, które planują zostać kierowcą autobusu, muszą przejść, a następnie zdać egzaminy kończące kursy na prawo jazdy kategorii D. Według przepisów, mogą do nich przystępować wszyscy, którzy ukończyli 24 lata (jak zwykle nie dotyczy to służb mundurowych – tutaj wystarczy 19 lat), a także z pomyślnie zdanym egzaminem państwowym ukończyły one kursy prawo jazdy na samochody osobowe. Zachęcamy do sprawdzenia naszej pełnej propozycji, także tej dotyczącej kursów kwalifikacji wstępnej.